Autosalón Frankfurt IAA 2015

Mercedes-AMG Vision Gran Turismo, Autosalón Frankfurt IAA 2015

Autosalón Frankfurt IAA 2015  je album fotografií z automobilovej výstavy v nemeckom Frankfurte. Autosalón IAA, ktorý sa koná pre osobné autá každý druhý rok, je jednoducho zážitok pre každého fanúšika automobilov, a najmä pastva pre oči.

Medzinárodná výstava automobilov IAA ma v úvode zaujala reálnymi konceptami zo známej hry Gran Turismo. Bugatti si pripravil model Vision Grand Turismo, ktorá pravdepodobne odhaľuje linky aj budúcej verzie Bugatti Chiron.

Výkonnostná divízia automobilky Hyundai tiež predstavila koncept pre virtuálny hyperšport, s ktorým sa stretnú všetci hráči Play station. Konceptom Hyundai Vision Gran Turismo tak upozorňuje na svoju divíziu N, ktorá upravuje najmä sériové modely.

Ďalší prídavok z hry Gran Turismo je zo stajne Mercedesu. Krásne zaoblená beštia z virtuálneho sveta s menom Mercedes-AMG Vision Gran Turismo.

Autosalón Frankfurt IAA 2015 bol plný konceptov, a nie len tých z Gran Turismo.

Automobilka Mercedes predstavila vo svojom stánku menovca autosalónu Concept IAA. Táto skratka v ich poňatí znamená Intelligent Aerodynamic Automobile.

A pri Mercedes ešte zostanem a do tretice pridám žltý Mercedes-Benz Concept GLC Coupé vo výraznej žltej farbe.

Volkswagen predstavil vo Frankfurte nielen nový Tiguan, ale aj futuristický koncept Golfa s názvom VW Golf GTE Sport.

Audi predstavilo koncept elektrického SUV s názvom Audi Q6 e-tron, ktorý by sa mal dostať do výroby v roku 2018.

Porsche nechce ostať na chvoste v trende elektromobilov a na autosalóne predstavilo koncept elektromobilu s názvom Porsche Mission E Concept.

Dizajnéri v Nissane sa pohrali s krivkami a na autosalóne tak japonská automobilka predstavila koncept Nissan Gripz s agresívnym dizajnom.

Mazda vidí svojú budúcnosť hravo a ladne, čo nasvedčujú aj tvary predstaveného konceptu s názvom Mazda Koeru.

Japonská Honda zašla pre inšpiráciu do sveta motocyklov a do Frankfurtu priviezla jednosedadlový koncept Honda Project 2&4.

Ďalšia ostrovná automobilka z východu predstavila svoj koncept s názvom Toyota C-HR Concept.

Oveľa odvážnejšie vidia svoju budúcnosť dizajnéri z francúzskeho Peugeotu, ktorý vo Frankfurte predstavil koncept Peugeot Fractal.

Kúskom zo skutočnej stajne plnokrvníkov, ktorý zažil na autosalóne svetovú premiéru, bol Mercedes-AMG GT S Brabus 600.

BMW vo Frankfurte prvý krát odhalilo druhú generáciu svojho najmenšieho SAV, model X1.

Článok bude doplnený postupne 🙂