Budapešť sa oplatí navštíviť

Maďarský parlament

Budapešť sa oplatí navštíviť je doporučenie na príjemne strávený víkend neďaleko od Bratislavy. Maďarské hlavné mesto Vás očarí príjemnou atmosférou a milými ľuďmi. Nájdete tam miesta s krásnym výhľadom aj tiché posedenie vysoko nad mestom. Môžete obdivovať architektúru aj vychutnávať skvelé pivo.

Na cestu z Bratislavy som využil autobusové spojenie žltého prepravcu, ktorý Vás za necelé dve hodinky dovezie na autobusovú stanicu Népliget. Ubytovanie cez Airbnb bolo za ľudovú cenu a bonus k tomu pivný bar Élesztőház priamo za rohom. Neostávalo nič len vziať foťák a vyjsť do ulíc. A že tých ulíc za víkend skutočne nebolo málo dokazujú aj prejdené kilometre. 45km po meste bol skutočný zaberák, ale za tri dni som videl viac ako za týždeň v Bratislave.

Je to mesto na Dunaji s niekoľkými mostami. Most slobody je miestom mladých ľudí a dobrej nálady, ktoré je v noci krásne osvetlené. A neťahá tak oči, ako ten náš bratislavský Nový-starý most. Priamo nad ním je citadela s najkrajšími výhľadmi na mesto cez deň ale aj v noci. Dominantou pri Dunaji je určite maďarský parlament, ktorý si pozrite z pravého brehu tesne po západe slnka. Počas víkendu nevynechajte Múzeum terroru, ulicu Király, Zámok Vajdahunyad, Maďarské národné múzeum, Maďarskú štátnu operu či Baziliku sv. Štefana.

A ak Vás chytí hlad, výborne sa najete v reštaurácii Menza.