Chata Plesnivec Vysoké Tatry

Chata Plesnivec, Vysoké Tatry

Chata Plesnivec vo Vysokých Tatrách je jedinečná nielen v Belianskych Tatrách ale aj na Slovensku. Tesne po východe slnka tam môžete objavovať výhľady ako v Dolomitoch. Vápencové masívy viditeľné z chaty sú pri rannom slnku veľmi podobné tým v Taliansku.

Plesnivec je jedinou vysokohorskou chatou vo východnej časti Vysokých Tatier. Chatu dal postaviť v roku 1932 Tibor Gresch na južnom úbočí hlavného hrebeňa Belianskych Tatier priamo pod Skalnými vrátami.

Chata Plesnivec je oázou pokoja najmä v zime

V zime je chata otvorená len počas víkendov. Je tam vtedy menej turistov ako v letných mesiacoch, čo Vám dovolí nerušene diskutovať s osadenstvom chaty alebo ničím nerušený oddychovať na zasklenom priečelí. Chatár spolu s manželkou a deťmi sú veľmi príjemní ľudia, ktorí Vám výborne navaria a prezradia čo to aj o histórii chaty od jej začiatku až do dnešných dní. A je dobre, že po období keď chata v časoch komunizmu slúžila iba pár vyvoleným, je tu pre všetkých. Ak sa Vám podarí natrafiť aj na dobré počasie odporúčam ráno si privstať a počkať na prvé lúče slnka. Tie zafarbia vápencové úbočia Belianskych Tatier do oranžovej farby.