Medzinárodné letecké dni SIAF 2015

Medzinárodné letecké dni SIAF 2015, Sliač, Slovensko

Medzinárodné letecké dni SIAF 2015 je galéria fotografií z 5. ročníka medzinárodných leteckých dní SIAF, ktoré sa uskutočnili 29.-30. augusta 2015 na leteckej základni Zmiešaného krídla Otta Smika Sliač. V článku nájdete fotografie z nedeľného programu, v ktorom nechýbali také skupiny ako Frecce Tricolori a Patrouille De France.

Nedeľný program medzinárodných leteckých dní otvoril zoskok parašutistov s vlajkami všetkých zúčastnených štátov a tou najväčšou bola práve slovenská vlajka. Mala úctyhodné rozmery 8 x 16 metrov, pričom spolu s kontajnerom má váhu 45 kg.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2015 sú najväčšou leteckou show na Slovensku.

Po skupinovom prelete sa v nedeľu ako prvý nadzvukový stroj na Sliači predstavil poľský Mig-29 Fulcrum. Dominantne pôsobil najmä veľký znak na trupe stíhačky, ktorý bol počas druhej svetovej vojny vo vojne o britániu symbolom 303. letky známej pod menom“Kościuszko Squadron„.

S rovnakým strojom Mig-29 Fulcrum sa predstavili aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

Ďalším príspevkom z Poľska na leteckej show Medzinárodné letecké dni SIAF 2015 bolo vystúpenie akrobatickej skupiny Orlík, patriacej pod Ministerstvom obrany Poľskej republiky.

Medzi nadzvukové stroje nad letiskom Sliač patrila stíhačka F-16 Fighting Falcon v prevedení AM z Belgicka.

Švajčiarske Vzdušné sily sa na akcii Medzinárodné letecké dni SIAF 2015 predstavili akrobatickou skupinou PC-7, ktorej piloti sú profesionáli lietajúci najmä na nadzvukových strojoch F/A-18 Hornet. A práve s jedným z nich sa predstavili aj na leteckých dňoch na Sliači.

Divácky najatraktívnejšou bolo vystúpenie talianskej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori. Skutočne pôsobivé vystúpenie na oblohe doplnil aj ich komentátor, ktorý okrem taliančiny a angličtiny zaujal farebnou slovenčinou so zábavným talianskym prízvukom.

Hlavným ťahákom nedeľného programu bolo vystúpenie francúzskej akrobatickej skupiny Patrouille De France.