Zimná krajina

Zimná krajina nad Vrútkami

Zimná krajina

Zimná krajina je album krajinárskych fotografií zo Slovenska a Európy. Zima má nezabudnuteľné čaro. Vo farbách prevláda čistá biela z čerstvo napadnutého snehu a v zvukoch je najtichšia zo všetkých ročných období. Zimná krajina na fotografiách vie byť ukľudňujúca a inšpiratívna nielen počas teplých letných mesiacov ale na sklonku jesene, kedy sa každý lyžiar teší na prvý sneh. Na tejto stránke nájdete zimné fotografie z Martinských Holí, Malej a Veľkej Fatry ale aj lyžiarskeho strediska Stubai v Rakúsku. Nájdete tu zasnežené chaty na Martinských holiach zo zimy 2009, menžester na upravených lyžiarskych svahoch skoro ráno ale aj nezabudnuteľné jarné inverzie z Martinských Holí. Uvidíte pohľad z Chlebu pred západom slnka aj zamrznuté potoky v Jedľovinách nad Vrútkami, pod Borišovom a v doline pod Šútovským vodopádom. Fotografie zachytávajú aj výstup na vrchol lyžiarskeho strediska Stubai v Rakúsku a fotografie z vyhliadkovej terasy vo výške 3210 metrov nad morom. Zimné skialpové výlety v pohorí Veľkej Fatry sú vďaka takmer istej hrúbke snehovej pokrývky vždy športovým zážitkom. Fotografie z výstupu na vrchol Rakytov vo Veľkej Fatre sú preto tiež obasom nasledujúcej webovej galérie.

Lyžiarske stredisko Martinské Hole sa nachádza 10km od mesta Martin v nadmorskej výške nad 1150m nad morom. Vyznačuje sa stálosťou snehovej pokrývky rovnako ako okolité kopce Malej a Veľkej Fatry. Malá Fatra patrí do Fatransko-tatranskej oblasti Západných Karpát. Malá Fatra má celkovú vzdušnú dĺžku 52 km a najväčšiu šírku 16 km. Charakteristickým znakom je hlavný hrebeň, ktorý sa kľukatí a vytvára rázsochy oddeľujúce hlboké doliny. Národný park Veľká Fatra leží v južnej časti Žilinského kraja a malá časť v severnej časti Banskobystrického kraja. Národný park a ochranné pásmo zaberá väčšinu územia Veľkej Fatry, ktorá patrí k vonkajším Západným Karpatom a juhozápadnú časť Starohorských vrchov.

Jesenná krajina

Jesenná krajina - Výhľad zo Suchého v Malej Fatre

Jesenná krajina je séria krajinárskych fotografií zo Slovenska a Európy. V albume nájdete najmä fotografie z Vysokých Tatier, Malej Fatry a z Bratislavy. V galérii nájdete fotografie z roku 2006, kedy sme s partiou absolvovali prechod hrebeňom Malej Fatry. Prespali sme na Chate pod Suchým a na Chate pod Chlebom. Na vrchu Suchý v Malej Fatre sú krásne výhľady a prinášam Vám ich aj v tejto galérii. Nieľkokrát som navštívil naše najvyššie hory Vysoké Tatry a pár výstupov som dal aj z poľskej strany. Nájdete tu výhľady z Téryho chaty ale aj od Štbskéh plesa.

Jesenná krajina má neopakovateľné čaro nielen pre fotografa.

Avšak jeseň ako ročné obdobie je krásna nie len na horách, ale aj v mestách. A preto tu nájdete aj fotografie z Bratislavy a Trenčína.

Letná krajina

Letná krajina pri Jadrane

Letná krajina

Letná krajina je album krajinárskych fotografií zo Slovenska a Európy. V albume nájdete fotografie z Plitvických Jazier či z brehu Jadranského mora. Letný Trenčín nie je iba festival Pohoda, ale aj príjemné západy slnka nad mestom a neďaleko Skalky pri Trenčíne, z ktorých niekoľko nájdete v albume. V smere z Trenčína na Nové mesto nad Váhom sa nachádza obec Haluzice. Ja známa opevneným kostolom z 13. storočia, v okolí ktorého sú krásne letné lúky, ktoré nájdete na fotografiách. Ostatne, letné dni sú príjemné aj v Bratislave a pár takých je tiež súčasťou albumu. V lete som navštívil aj hlavné mesto Českej republiky Prahu, a v okolí Pražského hradu som urobil tiež niekoľko záberov. Pri fotografiách letnej krajiny som nezabudol ani na zábery z Turca. Na záver preto nájdete výhľad na augustovú krajinu z lúk nad obcou Turčianske Jaseno.

Jarná krajina

Jarná krajina pri jazere Neusiedler See v Rakúsku

Jarná krajina

Jarná krajina je album krajinárskych fotografií zo Slovenska a Európy zachytávajúcich jar. Obsahuje fotky z Vysokých Tatier, Malej Fatry a rakúskeho jazera. Keď sa topí sneh na hrebeňoch Malej Fatry dolinami preteká veľké množstvo vody a medzi najväčšie potoky patrí aj Biely potok v Sučianskej doline, ktorý nájdete na fotografii. Pri cestách po Liptove sa oplatí zastaviť v okolí Liptovskej Mary. Na jar sú od keltského opevnenia Havránok nad Liptovskou Marou pekné výhľady na hrebeň Nízkych Tatier. Od priehradného múru je zas výborný výhľad na hrebeň Západných Tatier a Kriváňa. V albume tiež nájdete fotografie od rakúskeho jazera Neusiedler See, ktoré je popri maďarskom Balatone jediným stepným jazerom v Európe.