Sofia Lilgová portrét v parku

Váš fotograf v Bratislave, svadobný fotograf Bratislava

Sofia Lilgová portrét v parku

Zábery s názvom Sofia Lilgová portrét v parku zachytávajú portrét Sofie Lilgovej v prírode. Sofia je mladá lyžiarka z Martinky Ski Team. V žilách jej prúdi slovensko-africká krv plná temperamentu a energie. S jej maminou Zuzkom, ktorá je pôdovom Slovenka, sme sa dohodli, že Sofii odfotím portréty v štiavnickom parku vedľa Révayovského kaštieľa v Turčianskej štiavničke. Sofia ich chcela poslať otcovi do Afriky, nech môže byť i napriek takej ďiaľke pyšný na svoju dcéru. A verte mi, že určite bol 🙂 So Zuzkou a Sofiou sme strávili v štiavnickom parku skvelé popoludnie plné smiechu a radosti.

Aďa Klimková portrét na letisku

Aďa Klimková portrét na letisku

Aďa Klimková portrét na letisku

Nápad vytvoriť fotografie s názvom Aďa Klimková portrét na letisku som dostal pri rozhovore s dlhoročným známym, ktorý pôsobí v Aeroklube Martin. Aďa je akčné dievča, ktoré chcelo fotiť  v industriálnom prostredí. Fotiť v starých lietadlách ju oslovil. Spolu s fotografom Michalom Mohlom a s podporou kamoša Roba sme jeden marcový výkend strávili v prostredí historických lietadiel v Aeromúzeu Martin. Ako to už na pľaci býva, zo začiatku sa musíte prehrýzť problémami, aby ste si v závere mohli vychutnať foto zážitok. A poviem Vám, že fotiť s Aďou bol zážitok. Aďa Klimovská je veľmi príjemná a ambiciózna slečna, ktorá vie čo chce od života. So stúpajúcim slnkom rástla aj teplota, nezvyčajne vysoká na marec.

Mirka a Marek portrét v Trenčíne

Mirka a Marek portrét v Trenčíne

Mirka a Marek portrét v Trenčíne

Sériu fotografií z názvom Mirka a Marek portrét v Trenčíne som fotil pre známych. Ako začínajúci fotograf som si hľadal nové tváre a Marek s Mirkou sú mlaldí, usmievaví ľudia plní elánu a radosti. Sedeli sme spolu v meste, bavili sa o práve skončenom filmovom festivale ArfFilm v Trenčíne, keď som im navrhol, že im nafotím spoločné portoréty. Najskôr ich moja myšlienka neoslovila, ale neskôr súhlasili. Je prirodzené, že väčšina ľudí sa nerada fotí, nerada usmieva na fotografa. Im to však šlo výborne, boli prirodnení a uvoľnení.

Fotili sme neďaleko Trenčína v jeden septembrový podvečer a svietili študiovými bleskami priamo v prírode. Mňa neodradili ani menšie technické problémy a ich dotieravé komáre. Výsledok spoločného snaženia je vidieť na fotografiách nižšie.

Dominika Sulová portrét modelky

Dominika Sulová portrét modelky

Dominika Sulová portrét modelky

Séria fotografií s názvom Dominika Sulová portrét modelky bola fotená ako osobné portréty pre hostesingovú agentúru na Slovensku. Na fotenie portrétov sme si vybrali areál starej fabriky Merina v Trenčíne. Dominika chcela jednoduché nenáročné portréty, ktoré by zvýraznili jej prirodzenosť. Nemala záujem o výrazný makeup ani bohaté kostými. Chcela, aby na fotografiách vynikla jej dokonalá postava. Pri fotení bola profesionálna.

Väčšina miest, na ktorých sme fotili bola v tieni budov. Okolité slnkom osvetlené prostredie by bolo preexponované a tak bolo potrebné všetky scény vyrovnávať bleskami. Celý fototermín s Dominikou som preto svietil štúdiovými bleskami so softboxom a beauty dishom. Bolo to síce časovo náročné, ale Dominika bola so svojím snažením spokojná. Čo dodať, však posúďte sami 🙂

Yanina Šedivá portrét v parku

Yanina Šedivá portrét v parku

Yanina Šedivá portrét v parku

Séria fotografií s názvom Yanina Šedivá portrét v parku je sú osobné portréty mladej mamičky Yaniny v priebehu dvoch rokov. Yanina pricestovala do Trenčína z ďalekého Irkutska v Ruskej federácii. Je vyštudovaná právnička a na Slovensku si našla manžela Mareka. Z fotenia mala radosť a ako sama priznala, v minulosti už v Rusku fotila. Yanina je temperamentná žena, ktorá rada tancuje. Hovorí, že hudbu má v sebe aj vďaka mame, ktorá ju často brávala so sebou do divadla, kde pracovala.

Väčšina z portrétov vznikla v kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach, ktorý si Yanina veľmi obľúbila. Počas prvých portrétov nám robila spoločnosť aj Zuzka Trnková. Ďalšie portréty vzvnikli už počas Yaniného tehotenstva a posledné na bratislavskom nábreží po krste jej dcéry Sofie.

Boris Prekop portrét kulturistu

Boris Prekop portrét kulturistu

Boris Prekop portrét kulturistu

Fotografie s názvom Boris Prekop portrét kulturistu je sériou portrétov, ktoré vznikli dva týždne po úspešnom finále Borisa Prekopa na Majstrovstvách Slovenska v kulturistike 2008 v Banskej Bystrici. Boris vtedy skončil v kategórii klasická kulturistika muži do 180cm na treťom mieste. V súčasnosti je Boris „Valihora“ Prekop trénerom v bratislavskom Vassal Gym a je úspešným tvorcom stránky www.fitmagazin.sk.

S Borisom sa poznám z Trenčína kde sme sa stretli na filmovom festivale outdoorových filmov Horyzonty, ktorý spolu so Zuzkou Sedlákovou moderoval. Po majstrovstvách som mu navrhol, či by nemal záujem obliecť si monterky, špinavé tielko a prehádzať niekoľko kmeňov v lese. Súhlasil a celkom mu postava lesného robotníka s pílov sadla. No posúďte sami 🙂

Natália Bulková portréty

Natália Bulková portréty

Natália Bulková portréty

Séria fotografií s názvom Natália Bulková portréty vznikala v dlhšom časovom období v priebehu roka 2008. Natáliou, ktorá v tom čase študovala na strednej škole v Trenčíne bola dospievajúca slečna, ktorá chcela zaujímavé fotky. Po prvých záberoch v ateliéry, kedy som sa ešte len učil svietiť so štúdiovými svetlami sme absolvovali aj dve fotenia v exteriéry. Prvým bolo fotenie v obilí nad obcou Soblahov pri Trenčíne. Natália pózovala v kostýmoch od Strednej umeleckej školy v Trenčíne. Na kompenzáciu silného júlového slnka som použil systémové blesky Canon speedlight a malý softbox. Posledné portréty s Natáliou sme fotili v priestoroch letiska v Trenčíne.

Martina Hlavatá portréty

Martina Hlavatá portréty

Martina Hlavatá portréty

Martina Hlavatá portréty je séria fotografií v priestoroch opustenej fabriky Stará Prefa pri Sučanoch a pred budovou vodnej elektrárne v Krpeľanoch. Martina Hlavatá je šéfkou logistiky v spoločnosti Brenntag Slovensko a zároveň ženou so silným temperamentom. Je osobou, ktorá vie čo chce a preto aj fotenie s ňou bola radosť. V pózach bola vždy suverénna a presvedčivá. Myšlienka fotiť v priestore starej opustenej fabriky Stará Prefa pri Sučanoch sa jej pozdávala. Má rada kontrast, ktorý z nej vyžaruje. Na pohľad jemná žena s diabolskou kerkou na chrbte je majiteľkou katany. Vzala si ju aj na fotenie portrétov v priestoroch vodnej elektrárne v Krpeľanoch. Séria portétov vznikla v rokoch 2007 a 2011.

Bezdomovci na stanici v Trenčíne

Bezdomovci na stanici v Trenčíne

Bezdomovci na stanici v Trenčíne

Fotografie s názvom Bezdomovci na stanici v Trenčíne vznikli spontánne a nečakane. Títo dvaja ľudia, muž a žena sa bavili na železničnej stanici v Trenčíne o politike a fajčili. Bol máj 2007 a oni spoločne nadávali na mestských poslancov v Trenčíne. Započúval som sa do ich debaty a zostal som prekvapený ich argumentami.