Súľovské skaly na víkend

Súľovské skaly

Masív Súľovských skál je výborným miestom na ľahkú turistiku aj pre rodiny s deťmi. Sú plné nádherných výhľadov na dolinu v okolí malebnej dedinky Súľov-Hradná. Okružné túry po okolí môžete začať i ukončiť priamo na námestí pred obecným úradom. Rovno nad dedinou sa tiež nachádza zraková pyramída.

Vo vnútri pyramídy môžete prespať a ráno sa kochať božským výhľadom. Ak však uprednostníte postel nemusíte chodiť ďaleko a priamo v dedine nájdete príjemné ubytovanie v Penzióne na Kopečku. Odtiaľ je to po modrej kúsok na hrebeň. A rada domácich „neponáhľať sa“ sa skutočne vyplatila. Cestou na hrebeň po modrej nájdete veľa odbočiek, z ktorých sú nádherné výhľady na celú dolinu. Na hrebeni je rovnako veľa bočných cestičiek, na konci ktorých nájdete výhľady ako z katalógu.

Túry som absolvoval cez deň, prezrel som si jednotlivé miesta a uložil do mapy súradnice výhľadov, ktoré navštívim pri západe slnka. Pre fotografov ale aj milovníkov tichých nerušených výhľadov sú Súľovské skaly jedinečným miestom kde si prídu na svoje.