IMT smile koncert v Žiline

IMT smile koncert v Žiline

IMT smile koncert v Žiline

IMT smile koncert v Žiline je album fotografií z koncertu slovenskej skupiny IMT smile v Žilinskom hotely Holiday Inn.

IMT Smile je slovenská rocková skupina pochádzajúca z Prešova, ktorú v roku 1992 založili bratia Ivan Tásler a Miroslav Tásler. Názov kapely je zložený z iniciálok Táslerovcov. Neskôr sa k nim pridal Mirov spolužiak z kozervatória, Peter Bič (gitara). Po niekoľkých koncertoch a nahratých skladbách sa skupina rozpadla. Svoje prvé demo nahrali Ivan s Mirom v roku 1993. Boli to nahrávky zhudobnených humorných textov Ľubomíra Feldeka. Na nahrávaní s Táslerovcami spolupracoval bubeník Martin Migaš. Niekoľko mesiacov nato sa Miro Tásler s Petrom Bičom znovu pokúsili o nahrávky dvoch Ivanom naspievaných skladieb. (zdroj: Wikipédia)

David Koller koncert v Trenčíne

David Koller koncert v Trenčíne

David Koller koncert v Trenčíne

David Koller koncert v Trenčíne je album otografií z koncertu Davida Kollera v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

David Koller je český rockový zpevák, skladateľ a bubeník. Patrí k významným muzikantom strednej generácie českého bigbítu. Autor mnohých dnes už klasických hitov sa najviac preslávil jako líder rockovej skupiny Lucie, kde pôsobil v rokoch 1987 až 2005. Účinkoval aj v dalších rockových formacicách (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect), bol tiež hudobným producentom (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá). Spolu s Michalom Dvořákom zložili hudbu k filmu Amerika (1994), Poslední přesun (1995) a Mrtvej brouk (1998). Účinkoval vo filmoch Pražákům, těm je tu hej (1990), Akumulátor (1994). Host u rady kapiel a interpretov (Pražský výběr, Turbo, Žlutý pes, Hudba Praha, P. Habera, H. Vondráčková, R. Müllera, Anna K. či Miro Žbirka). Lucii prekvapivo opustil v roku  2005 kvôli nezhodám so spoluhráčom Robertem Kodymem a P.B.CH. Potom pôsobil napríklad ako bubeník v skupine Chinaski. (zdroj: Wikipédia)

Para koncert v Trenčíne

Para koncert v Trenčíne

Para koncert v Trenčíne

Para koncert v Trenčíne je galéria z koncertu slovenskej skupiny Para v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami. Para je poprocková skupina z Bratislavy.

Para je slovenská poprocková hudobná skupina pôvodom z Bratislavy. Na scéne pôsobí už takmer 20 rokov a svojom konte má 6 albumov, 2 DVD a hity ako Abstinent či Otec. Patrí k najlepším koncertným kapelám na Slovensku. V minulosti spolupracovali napr. so skupinou AMO, Janou Kirschner a Sendreiovcami. Pravidelne koncertujú a zúčastňujú sa na letných festivaloch ako Pohoda, Grape, Žákovic Open či študentských majálesoch. Pôsobia na klubovej scéne, v rámci čoho absolvovali niekoľko úspešných tour v mestách po celom Slovensku. Na jeseň 2014 pripravujú turné so skupinou Le Payaco. (zdroj: Wikipédia)

Rytmus koncert v Trenčíne

Rytmus koncert v Trenčíne

Rytmus koncert v Trenčíne

Rytmus koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu slovenského rapera menom Rytmus v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Patrik Vrbovský (* 3. január 1977,Piešťany), známy najmä pod umeleckým menom Rytmus (spočiatku však používal meno Pa3k Metamorfolord) je slovenský raper, ktorý na hip hopovej scéne pôsobí od roku 1992. Už vo veľmi mladom veku sa stal tanečníkom pod taktovkou takých tanečníkov ako Fredy Ayisi, Karol Zajac či Laci Strike. Dostal sa aj k rapu, najprv rapoval po anglicky, neskôr začínal rapovať po slovensky. Rapoval napríklad s piešťanským raperom Money G, neskôr sa spoznal s raperom Davidom zo Senca. V tej dobe sa ako Pa3k Metamorfolord stal najlepším freestylerom na Slovensku. V roku 1994 Rytmus vyhral freestylovú súťaž Bitka slov. David ho neskôr pozval na svoj projekt Zvuk ulice, na ktorého kompiláciách sa dnešný Rytmus objavil a postupne si získaval rešpekt svojím osobitým štýlom rapovania. Po neskorších nezhodách s Davidom zo Zvuku ulice odišiel a dal sa na sólovú dráhu. Spolupracoval so skupinami ako Názov Stavby a Trosky. (Zdroj: Wikipédia)

Tublatanka koncert v Trenčíne

Tublatanka koncert v Trenčíne

Tublatanka koncert v Trenčíne

Tublatanka koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu slovenskej kapely Tublatanka v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Tublatanka je slovenská rocková kapela, ktorú v roku 1982 založili Martin Ďurinda (gitara) a Juraj Černý (bicie). Názov skupiny pochádza z knihy Edgar Rice Burroughsa, Tarzan. Jeho základom je meno nevlastného Tarzanovho opičieho otca, zlého opičiaka menom Tublat s príponou podľa vzoru vtedajšieho veľmi populárneho ľudového orchestra, ktorý sa volal Moravanka. „Ľudový charakter“ skupiny podčiarkovali aj kostýmy (slovenské ľudové kroje), ktoré kapela používala na svojich vystúpeniach počas prvých desiatich rokov. (zdroj: Wikipédia)

Dan Bárta koncert v Trenčíne

Dan Bárta koncert v Trenčíne

Dan Bárta koncert v Trenčíne

Dan Bárta koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu českého speváka Dana Bártu v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Dan Bárta je český zpevák, textár a fotograf. Je známý okrem iného zo skupín Alice, Die el. Eleffant!?, Sexy Dancers, J.A.R. alebo z jazzového projektu Illustratosphere. V deväťdesiatych rokoch spieval tiež v muzikáloch Jesus Christ SuperstarEvita a tiež sa zúčastnil na projekte gitaristu Jiřího Urbana a basistu Zdeňka Kuba z Arakainu – Project KAIN z roku 1999. Je držiteľom niekoľkých cien Akadémie české populárnej hudby, v roce 2006 bol tretí v ankete Český slávik. Hrál tiež v nieľkokých filmoch. Nejznámějšia bola asi postava vodníka vo filme Kytice režiséra F. A. Brabce z roku 2000. (Zdroj: Wikipédia)

Gladiátor koncert v Martine

Gladiátor koncert v Martine

Gladiátor koncert v Martine

Gladiátor koncert v Martine je galéria fotografií z koncertu slovenskej rockovej kapely Gladiator v martinskom obchodnom centre Tulip.

Gladiator je slovenská rocková skupina, ktorú v roku 1989 spolu s Georgiom Babulicom založili bratia Miko, Maroš a Dušan Hladký. Členovia skupiny pochádzajú z Alekšiniec. Žánrovo sa prikláňali k metalu, medzi ich najväčšie hudobné vzory patrili skupiny Metallica a Sepultura. Po dvoch rokoch úspešného účinkovania na amatérskych koncertoch a festivaloch kapela dostala v roku 1991 od českého hudobného vydavateľstva Zeras ponuku na nahratie debutového albumu. Po tomto úspechu skupine vychádza hneď v nasledujúcom roku 1993 v slovenskom vydavateľstve Škvrna Records druhý thrash metalový album s názvom Made Of Pain. (Zdroj: Wikipédia)

Mig 21 koncert v Trenčíne

Mig 21 koncert v Trenčíne

Mig 21 koncert v Trenčíne

Mig 21 koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncetu českej rockovej hudobnej skupiny Mig 21 v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Mig 21 je česká rocková hudební skupina, jejímiž členy jsou Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (trubka, klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara) a Adam Stivín (baskytara). Vznikla roku 1998 a své první album nazvané Snadné je žít vydala po třech letech (2001). Postupně vydala ještě dalších pět alb na CD a dvě na DVD. Během roku 2008 se uskutečnil společný koncert kapely se smyčcovým a dechovým souborem Lelek Orchestra. Vystoupení kapely se nekonají jen v České republice, ale i v zahraničí. Při svých koncertech se skupina zaměřuje i na jejich scénografické ztvárnění. Vedle veřejného vystupování nahráli Mig 21 též píseň k filmu Muži v naději. (Zdroj: Wikipédia)

Pavol Hamel koncert v Trenčíne

Pavol Hamel koncert v Trenčíne

Pavol Hamel koncert v Trenčíne

Pavol Hamel koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu slovenského speváka Pavla Hamela v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Pavol Hammel  je slovenský spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent. Pochádza z hudobníckej rodiny. V útlom veku ho k hudbe priviedol otec, huslista v Slovenskom národnom divadle. V mladosti študoval hru na husle. Ako člen orchestra Železničiarskeho umeleckého súboru hrával pod vedením dirigenta na vystúpeniach ľudové, klasické a moderné tanečné piesne. Ako šestnásťročný začal hrať na gitare, ktorá sa stala jeho hudobným nástrojom. V roku 1963 založil skupinu Prúdy. Prvú pieseň v skupine Prúdy s názvom „Spievam si pieseň“ zložil v roku 1965. O dva roky neskôr začína s Prúdmi hrať Marián Varga. Dvornými textármi kapely vtedy boli Kamil Peteraj a Boris Filan, s ktorými Pavol Hammel spolupracuje dodnes. Od roku 1972 nahral Hammel s Mariánom Vargom päť samostatných albumov. (Zdroj: Wikipédia)

Hrdza koncert v Trenčíne

Hrdza koncert v Trenčíne

Hrdza koncert v Trenčíne

Hrdza koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu slovenskej kapely Hrdza v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Hrdza je slovenská folková skupina, ktorá vznikla v roku 1999 v Prešove. Tvorba skupiny je ovplyvnená slovenskou ľudovou hudbou, rockovou dravosťou, keltskou melodikou, džezovou rytmikou, ale aj exotickejšími motívmi (Turecko, Chorvátsko, Španielsko…). (Zdroj: Wikipédia)

Zdenka Predná koncert v Trenčíne

Koncert - Zdenka PrednáZdenka Predná koncert v Trenčíne

Zdenka Predná koncert v Trenčíne

Zdenka Predná koncert v Trenčíne je galéria fotografií slovenskej speváčky Zdenky Prednej v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Zdenka Predná (* 31. marec 1984, Banská Štiavnica) je slovenská speváčka. Hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na 4.mieste. Je absolventkou Technickej univerzite vo Zvolene (Fakulta Ekológie a environmentalistiky) v odbore krajinné inžinierstvo. Medzi Zdenkiných obľúbených interpretov patria Erykah Badu, Jill Scott, Alicia Keys, Koop, Novelle Vague, St. Germain, či domáce kapely Para, Le Payaco, Moja reč a Puding pani Elvisovej. Do jari 2008 bol partnerom Zdenky Prednej Peter Novák, alias Šarkan, zo skupiny Žena z lesoparku. (Zdroj: Wikipédia)

Zuzana Smatanová koncert v Trenčíne

Zuzana Smatanová koncert v Trenčíne

Zuzana Smatanová koncert v Trenčíne

Zuzana Smatanová koncert v Trenčíne je galéria fotografií z koncertu slovenskej speváčky Zuzany Prednej v trenčianskom Pianoclube pod Sokolicami.

Zuzana Smatanová je slovenská pop-rocková speváčka. Spieva po slovensky a po anglicky. Svoje piesne si sama skladá, ale o výhradnom autorstve niektorých jej textov sa viedli spory. V roku 1998 ju prijali na Pedagogickú a sociálnu akadémiu do Turčianskych Teplíc, kde získala pedagogické minimum, ale viac ako učiteľské povolanie ju tam lákala hudba. Učila sa hrať na klavír a flautu, hrá na gitaru. Po skončení školy sa prihlásila na autorskú súťaž Coca-Cola Popstar v Bratislave a nahrala svoj debutový album Entirely good. O dva roky neskôr nahrala druhý album Svet mi stúpil na nohu. Od roku 2003 sa neustále venuje hudbe. V roku 2007 absolvovala svoje prvé turné po športových halách „Nokia Music Tour“ v rámci Slovenska. V tom istom roku vydala album s výlučne slovenskými textami Tabletky odvahy. Neskôr absolvovala turné s názvom GEMINI JOJ TOUR a vydala dvojalbum Gemini. Po vydaní albumu Dvere absolvovala šnúru akustických koncertov s názvom „U vás doma“. V roku 2013 vyšiel v dvoch edíciách výberový album MOMENTY 2003 – 2013, na ktorom je aj pesnička „Ženy aj muži“, ktorú si Zuzka zaspievala spolu s 23 fanúšikmi. (Zdroj: Wikipédia)