Svadba na Orave Zdenka a Peťo

Svadba na Orave Zdenka a Peťo

Svadba na Orave Zdenka a Peťo je séria svadobných portrétov a momentiek z úžasnej svadby na Hornej Orave v obci Brezovica pri Trstenej. Počas svadby som sa so Zdenkou a Peťom už poznali. Fotil som pre nich rande fotky v krásnej prírode neďaleko Zuberca.

Pri fotení svadobného albumu Svadba na Orave Zdenka a Peťo v záhrade Oravského hája tak boli obaja uvoľnení a prirodzení.

Zdenka s Peťom, ktorý pochádza z Liesku, najskôr uvažovali, že chcú mať portrétové fotky na Oravskom hrade, ale dostupnosť Oravského hája rozhodla, že budú fotiť tam. A neboli sklamaní. Kým počas príprav a obliekania vonku pršalo, svadobné portréty sme fotili bez kvapiek, iba s úsmevom na perách. Obrad bol vo farskom kostole v Brezovici, pod veľkou drevenou sochou Ukrižovaného. Hostinu mali v obecnom kultúrnom dome plnom detí, mladých ľudí a skvelej hudby.

Zdenka a Peťo rande v Zuberci

Zdenka a Peťo rande V Zuberci

Zdenka a Peťo rande v Zuberci

Album fotografií s názvom Zdenka a Peťo rande v Zuberci vznikol po tom, ako sa Zdenka na mňa obrátila s otázkou, či by som im odfotil svadbu. Mali odporučenie od Evky a Sama z Dolného Kubína. Zdenka, mladá právnička pôsobiaca v exekútorskom úrade v Bratislave a Peťo, tvrdý chlap z hôr. Výborná kombinácia protikladov, ktoré sa priťahujú. No jedno mali spoločné a to je blízky vzťah k prírode, v ktorej vyrastali. Obaja sú rodáci z hornej Oravy a vychádzky do prírody doslova milujú. Navrhol som im, že prvé rande fotenie urobíme na kopcoch v okolí Zuberca v tieni Roháčov. Slovo dalo slovo a tak sme sa stretli pri Penzióne Pribisko nad Zubercom. Miesto dýchalo naturálnou prírodou cesta na lúky nad penzónom nám dala všetkým zabrať. Cez konskú ohradu sme sa nakoniec dostali na horizont, odkial bolo vidieť neďaleké Roháče i zapadajúce slnko. Obaja boli skvelý a v prírode sa cítili ako doma, i napriek prvotným obavám z fotenia. Ostatne, tie úsmevy a radosť môžete vidieť na fotografiách. Stihli sme to tak akurát, aby sme zbehli do reštaurácie v penzióne práve v čase, keď sa spustila silná prietrž mračien.

Svadba v Bratislave Majka a Ľuboš

Váš fotograf v Bratislave, svadobný fotograf Bratislava

Svadba v Bratislave Majka a Ľuboš je svadobný album fotený v Dopravnom múzeu v Bratislave, na Devínskom hrade, v Botanickej záhrade v Bratislave a na rakúskom brehu Dunaja. Už pri plánovaní fotenia svadobných portrétov súhlasili, že svadobné portréty pôjdeme fotiť týždeň pred svadbou. Chceli mať viac kľudu pri fotení a menej stresu počas svadobného dňa. Vybral som pre nich viac miest a Majka s Ľubošom súhlasili, že navštívime všetky. Začali sme v interiéri Múzea dopravy v Bratislave, pokračovali v bratislavskej Botanickej záhrade, na Devínskom hrade a celodenné fotenie sme ukončili na rakúskom brehu Dunaja. Na záver sme sa zhodli, že fotiť celý deň bolo síce náročné, ale presť všetky miesta počas svadobného dňa by bolo nemožné.

Svadba v Bratislave bola pre Majku a Ľuboša výnimočnou chvíľou a svoje spoločné áno si povedali v Katedrále sv. Martina v Bratislave.

Po svadbe mi Majka a Ľuboš poslali svoj názor na svadobné fotky:

Umelecké fotografie aj fotografie z našej svadby sú super. Tvoj prístup hodnotím ako vysoko profesionálny, možno dokonca výnimočný, Teba osobne ako fotografa chválili aj naši rodičia a iní svadobní hostia. Dúfam, že sa na Slovensku nájde viac ľudí, ktorí robia svoju prácu ako ty, potom budú služby konečne na úrovni a priblížime sa Západu 🙂 Ešte raz ďakujeme za krásne fotky, vrelo Ťa odporučíme každému, kto bude zháňať kvalitného fotografa a v budúcnosti Ťa ešte oslovíme. Nemám žiadne odporúčania ako robiť veci lepšie, fakt si to zmákol na jednotku!

M a Ľ

Ivanka a Števo svadba v Lehote

Ivanka a Števo svadba v Lehote

Ivanka a Števo svadba v Lehote

Galéria s názvom Ivanka a Števo svadba v Lehote obsahuje portrétové fotografie Ivanky a Štefa fotené v kúpeľnom parku v Kúpeľoch Bojnice. Sťevo, známy Jožka a Vladky, ktorým som fotil svadbu v roku 2009, ma oslovil na základe odporučenia. Dohodli sme si stretnutie a doladili detaily fotenia. Fotiť chceli počas svadobného dňa a mali vybratý aj priestor. Svoje najkrajšie svadobné portréty fotiť v kúpeľnom parku v Bojniciach. Obrad aj hostinu mali v obci Lehota pod Vtáčnikom. Po prvej svadobnej večery a prvom spoločnom tanci som Ivanku a Števa presvedčil, aby sme šli fotiť portréty pri západe slnka nad obec Podhradie. Fotili sme blízko zrúcaním Hradu Sivý Kameň. Počas fotenia sme sa veľa nasmiali a pri zapadajúcom slnku sme si stihli dať aj víťaznú cigaru.

Počas nášho svadobného dňa sme mali nádherné počasie, takže sme mohli fotiť v parku v prírode. Riško bol fantastický fotograf mal predstavivosť a vedel nás aj usmerniť, keďže nie sme zrovna typy ktoré sa vedia tváriť na fotkách. Fotografovanie bolo zábavné, uvoľnené a hlavne s výsledkom sme boli nadmieru spokojní. Najviac sa nám páčia fotky pri západe slnka, čo taktiež navrhol Rišo. Voľbu fotografa vôbec neľutujem, práve naopak, keby som si mala opätovne vybrať, tak si vyberiem jeho. Je sympatický, profesionálny a fotenie s ním je zábavou.

Iva

Slávka a Vladko svadba v Leviciach

Slávka a Vladko svadba v Leviciach

Slávka a Vladko svadba v Leviciach

Galéria s názvom Slávka a Vladko svadba v Leviciach obsahuje portrétové fotografie Slávky a Vladka fotené na námestí v Leviciach v januári 2012. I napriek tomu, že v Leviciach bolo v januári ešte poriadne chladno a fúkal nepríjemný vietor, príjemné slnko zohrialo nielen mňa ale aj Slávku s Vladkom. Obrad mali na mestkom úrade v Leviciach a hostinu v Penzióne Rekrea neďaleko rekreačného zariadenia Margita Ilona. Slniečko mi síce pomohlo pri zohrievaní ale na kompenzáciu svetla som musel používať systémové blesky Canon spolu s jednoduchým softboxom.

Richardova práca sa nám páčila, najmä jeho profesionálny prístup.  Oslovili sme ho s ponukou na fotenie našej svadby, pretože sme videli jeho prácu a to rozhodlo. Fotenie sme si užívali. S fotkami sme veľmi spokojní, sú iné než sme videli u iných fotografov. Určite by sme využili jeho služby aj pri najbližšej príležitosti. Ďakujeme.

S pozdravom Slávka a Vladko

Aďka a Peťo svadba v Trenčíne

Aďka a Peťo svadba v Trenčíne

Aďka a Peťo svadba v Trenčíne

Aďka a Peťo svadba v Trenčíne je galéria portrétových fotografií mladomanželov Aďky a Peťa pod Trenčianskym hradom. Fotili sme na nádvorí Reštaurácie Fatima a tiež v jej okolí. Aďka je z Trenčína a Peťo pochádza z obce Soblahov. Svadobný obrad mali v Piaristickom kostole na Mierovom námestí v Trenčíne. Ranný dážď ustal a mladomanželia i hostia si užili pytačky, obrad aj gratulácie pred kostolom na Mierovom námestí. Svadobné porotréty sme mali naplánované po prvom tanci, ale i napriek neskorému októbru sa nám to podarilo stihnúť. Na svietenie portrétov som použil systémové blesky Canon a malý softbox. Fotili sme pri múre obrastenom ťahavým brečtanom, ktorý mal na sebe všetky farby jesene. Do sály sme sa vrátili tesne pred stmievaním spokojní, že nepršalo.

Janka a Karči svadba v Ružomberku

Janka a Karči svadba v Ružomberku

Janka a Karči svadba v Ružomberku

Janka a Karči svadba v Ružomberku je názov galérie portrétových fotografií Janky a Karčiho z okolia  mestského úradu v Ružomberku. Portréty sme fotili dopoludnia pred obradom za krásneho slnečného počasia. Fotenie v stromovej aleji na námestí Andreja Hlinku, na Školských schodoch a pri Farskom kostole sv. Ondreja sme doplnili o zábery zo starej uličky Veľký závor. Stene obrastenej zeleným brečtanom sa jednoducho nedalo odolať. Nevesta v bielom na zelenom pozadí vyzerá krásne. Cez dve hodiny fotenia a teplé babie leto 2011 boli ich poslednou skúškou pred svadobným obradom. Mali ho vo farskom kostole v Liptovskej osade celebrovaný generálnym vikárom Ozbrojených síl SR Františkom Počurekom, pretože obaja mladomanželia sú profesionálni vojaci. Svadobnú hostinu mali v krásnom prostredí Vily Fénix neďaleko Ružomberka.

Peťka a Andrej svadba v Trenčíne

Váš fotograf v Bratislave, svadobný fotograf Bratislava

Peťka a Andrej svadba v Trenčíne

Peťka a Andrej svadba v Trenčíne je názov galérie s portrétovými fotografiami Peťky a Andreja.

Lenka a Peťo svadba v Trenčíne

Váš fotograf v Bratislave, svadobný fotograf Bratislava

Lenka a Peťo svadba v Trenčíne

Lenka a Peťo svadba v Trenčíne je galéria svadobných fotografií Lenky a Peťa, ktoré sme fotili v rodinnej záhrade Peťovho strýka v Trenčíne. S Peťom som sa poznal už dlhšie a spoločne sme premýšľali, kam ísť fotiť ich svadobné portréty. V Trenčíne bolo najvychytenejším miestom práve nádvorie na Trenčianskom hrade. Chodia tam však všetci novomanželia z Trenčína. On však spomenu možnosť fotiť v rozkvitnutej záhrade s altánkom i s telefónou búdkou a mňa to oslovilo. Lenke sa záhrada veľmi páčila. Na portréty sme mali necelé dve hodiny a ostré slnko nad hlavou. Použil som systémový blesk na rýchlu kompenzáciu slnka, aby sme stihli všetky miesta v záhrade a hlavne nezmeškali obrad vo Farskom kostole v mestskej časti Orechové. Stihli sme to a bol som rád, lebo farár mal výbornú kázeň, Lenka veľké slzy a ja pekné fotky. Ostatne posúďte sami.

Miška a Peťo svadba v Trenčíne

Miška a Peťo svadba v Trenčíne

Miška a Peťo svadba v Trenčíne

Miška a Peťo svadba v Trenčíne je galéria portrétových fotografií Mišky a Peťa, ktoré sme fotili na nádvorí Trenčianskeho hradu a v obilí pri Trenčianskej Teplej. Miška ma kontaktovala, pretože som fotil svadbu jej bratovi v Trenčianskej Teplej. Nakoľko sa jej páčili portrétové fotografie jej brata fotené na Trenčianskom hrade, voľba kam pôjdu fotiť spoločné fotky bola dopredu jasná. Ich svadobný deň si naplánovali výborne dokonca aj s počasím. Bola polovica júla 2010 a slnko svietilo už od skorého rána. Na hrade v Trenčíne sme začali už o desiatej, aby sme sa vyhli obedňajším horúčavám. Cirkevný obrad mali vo Farskom kostole v trenčianskej mestskej časti Orechové o tretej popoludní a svadobnú hostinu v kultúrnom dome v Trenčianskej Teplej.

Majka a Michal svadba v Trenčíne

Majka a Michal svadba v Trenčíne

Majka a Michal svadba v Trenčíne

Majka a Michal svadba v Trenčíne je galéria svadobných fotografií mladého páru z Trenčína. Majku som poznal ešte pred svadbou, ako milú a temperamentnú mladú ženu. Michal je pohodový a rozvážny chlapisko, ktorého som poznal z práce. Priznám sa, že som bol rád, že tí dvaja sa našli a rozhodli sa pre sobáš. Majka si užívala svoj svadobný deň už príprav u kaderníčky. Veľa sme sa nasmiali aj s jej kamoškou Soničkou počas obliekania svadobných šiat. Celý svadobný deň im svietilo slnko. Portréty sme fotili na nádvorí Trenčianskeho hradu a úžasnou kulisou boli mladé kozlence. Cirkevný obrad mali vo Farskom kostole pod hradom a svadobnú hostinu v súkromnej školskej jedálni na základnej škole Sedmička v Trenčíne.

Terezka a Rasťo svadba v Rovniach

Terezka a Rasťo svadba v Rovniach

Terezka a Rasťo svadba v Rovniach

Terezka a Rasťo svadba v Rovniach